logo

Bazénová chemie

Údržba vody vody ve Vašem  bazénu:

Základem čistého bazénu je jeho pravidelná údržba. Zahrnuje nejen sbírání nečistot z hladiny bazénu, ale také čištění dna a stěn bazénu. Pro kříštálově čistou vodu  je nutno používat vhodnou bazénovou chemii značky Chemoform. 

Bazénová chemie je souhrnné označení přípravků, sloužících k údržbě optimální kvality bazénové vody v domácích bazénech, vířivkách a bazénech umělých koupališť. Bazénovou vodu lze upravovat pomocí širokého spektra produktů. Nabízíme bazénovou chemii CHEMOFORM a wellness chemii LACOFORM. Přípravky dodává výhradně naše německá mateřská společnost CHEMOFORM AG , která přináší nejvyšší kvalitu. Současně u nás naleznete odborné poradenství v oblasti péče o bazénovou vodu. Díky speciálním přípravkům z naší nabídky Vám můžeme pomoci vyřešit každý problém, který se může ve vodě vyskytnout. U nás na prodejně  Vám zdarma změříme kvalitu vody Vašeho bazénu  naším fotometrickým testrem. 

Pravidelná údržba bazénu zahrnuje nejen sbírání nečistot z hladiny bazénu, ale také čištění dna a stěn bazénu, úpravu a dezinfekci vody za použití bazénové chemie nebo UV ionizátoru. Vyberte si ty pravé bazénové čističe, bazénovou chemii, plovoucí dávkovače, síťky nebo vysavače, které udrží vysokou čistotu vody a optimální hodnoty ph vody a chlóru ve vašem bazénu.Aby byla voda v bazénu hygienicky čistá a spotřebovávala co nejméně chemie, je třeba dávat dobrý pozor na výběr chemických prostředků, řídit se pokyny na etiketách a raději si nechat poradit od odborníků, než dávkovat chemii metodou pokus/omyl. Před vstupem do bazénu se osprchujte vodou a mýdlem. Pot a močovina jsou nejčastějším zdrojem organických nečistot v bazénu. Zvyšuje se spotřeba chemie a v příliš malých bazénech s příliš velkou zátěží je pak těžké udržet vodu křišťálově jasnou.Pro čištění bazénů nabízíme široký sortiment čistících prostředků pro specifické situace: Čistič okrajů bazénu – odstranění mastnot Základní čistič – čistění zabarvení stěn minerály Poolfinish – čištění bazénů, whirlpoolů Compactal gel – čištění stěn, zabarvení Flisan – odstranění mastné linky Filter Cleaner – čištění nečistot filtrů Stahlclin – odstranění rezi Zazimovací roztok – proti tvorbě vodního kamene a rozmnožování řas Calzestab Eisenex – odstranění kovových a vápenných usazenin Metal Magic – odstranění kovů a kovových usazenin Kids Care – udržb adětských bazénů Aromata – aroma pro bazény a vířivé vany Whirlpool set – prevence whirlpoolové vody Pro důkladné vyčištění vody a bazénu je vhodné kromě čistících prostředků použít i vysavač a kartáč na stěny.

 
Chlorová varianta:

Pro bazén provozovaný v ideálních podmínkách by mělo být dostačující přidávání multifunkčních tablet do plováku nebo skimmeru. Tyto tablety obsahují chlór pro dezinfekci, algicid pro prevenci výskytu řas a vločkovač pro projiskření bazénové vody. Vyrábí se ve třech variantách velikostí: Multifunkční tablety 200 g – maxi*, Multifunkční tablety 20 g – mini*, Multiblock* 600 g.
Upozornění: Multifunkční tablety obsahují vždy tyto tři základní složky, které mají mnoho účinků. Obsažená chlórová sloučenina zajišťuje postupné uvolňování dezinfekce a udržuje stabilní hodnotu chlóru v bazénu, algicid brání množení řas, vločkovač vyvločkováním drobných nečistot prozáří vodu a dá jí průzračnou jiskru. Je tedy velmi zavádějící snažit se určit, kolik „funkcí“ multifunkční tablety mají.

Bezchlorová varianta:

K průběžné údržbě vody přípravky Kyslíkový granulát* nebo Kyslíkové tablety 20 g – mini* v kombinaci s Aktivátorem*. Aktivátor spouští dezinfekční účinky kyslíku a současně je výbornou prevencí výskytu řas. Máme v nabídce i tablety Blue Star Tabs*, které obsahují obě složky – Aktivní kyslík i aktivátor. Protože „ideální podmínky“ jsou narušovány výkyvy počasí, dešti, bouřkami, nárazovým přetěžováním bazénu, uvolněnými opalovacími krémy a dalšími vlivy, doporučujeme přes sezónu doplnit péči o bazény ještě o následující kroky:

U bazénů s vyšší teplotou vody, obklopených pylovými rostlinami, u bazénů nárazově zatěžovaných doporučujeme k Multifunkčním tabletám pravidelné přidávání přípravků Algicid Standard* (pro bazény bez atrakcí) nebo Algicid Speciál* (pro bazény s protiproudy, atrakcemi i pro whirlpooly. Preventivními opatřeními v boji proti řasám šetříte rovněž dezinfekční prostředky, které samy o sobě nedokáží dlouhodobě tvorbu řas zastavit.
Upozornění: Algicidy jsou a musí být používány jako preventivní přípravek! Při vzrostlé řase je nutné bazén přechlórovat nad hranici, která je přípustná pro koupání v bazénu. Žádný algicid nefunguje jako přípravek pro likvidaci vzrostlých řas.

I správně chemicky ošetřená voda ztrácí časem průzračnost a jiskru. Způsobuje to množství mikroskopických částeček vznikajících rozkladem při dezinfekci. Filtrační zařízení tyto drobné částečky není schopno zachytit. Proto doporučujeme pro udržení křišťálového lesku vody použití vločkovacích přípravků Vločkovač – projiskřovač, Flocer – vločkovač granulát, Vločkovací kartuše či Multiblock (tableta zabraňující kromě vločkování i vysrážení vodního kamene). Vločkovač shlukne tyto nečistoty do vloček, které již filtrací neprojdou. Filtraci je třeba udržovat čistou a pravidelně dle potřeby propírat s použitím přípravku Filter Cleaner.
Upozornění: Při použití tekutého vločkovače u kartušových filtračních zařízení musíme filtrační zařízení vypnout do doby, než se nečistoty usadí na dně bazénu. Tyto nečistoty vysajeme s pomocí mechanického bazénového vysavače

Chlor plynný v tlakových nádobách, 99,8 % (snižuje pH)
Chlor kapalný Chemoclor–Chlornan sodný, 13,5% (zbytek louh – zvyšuje pH)

Pro čištění bazénu je třeba vybírat z řady přípravků k čištění bazénu určených. Běžné domácí úklidové prostředky jsou pěnivé, což může v bazénu způsobit závažné problémy. Pěnící čistící přípravky lze velmi těžko odfiltrovat. I při používání bazénové čistící chemie je samozřejmě třeba omezit únik těchto přípravků do vody na minimum. Standardním znečištěním je šedá linka podél hladiny bazénové vody. K jejímu odstranění používáme přípravek Čistič okrajů bazénu, který velmi snadno rozpouští veškeré mastné usazeniny od potu, opalovacích krémů, atmosférického znečištění. V případě, že je v bazénu tvrdá voda, může se nad hladinou usazovat i linka tvořená vodním kamenem. Zde pak doporučujeme používání přípravku Compactal gel. Výhodou Compactal gelu je vysoká viskozita, takže přípravek při čištění nemá tendenci stékat ve velké míře do bazénové vody. Znečištění od vodního kamene, vápenatých usazenin v bazénu i v jeho okolí můžeme řešit přípravkem Základní čistič, v případě silných vrstev usazeného vápníku či v případě, že usazeniny obsahují i kovové částice doporučujeme přípravek Compactal.
Upozornění: Před použitím přípravků k odstranění vodního kamene vyzkoušejte na skrytém místě odolnost použitého materiálu. Tyto přípravky v žádném případě nepoužívejte na čištění mramoru!
Přípravky označené hvězdičkou jsou biocidní. Používejte biocidy bezpečně, před použitím si vždy přečtěte etiketu a informace o výrobku

 

 

 

 

 

Fotografie bazénu před aplikací naší chmie a po aplikaci naší chemie 

 

Zajímavé články

post

Zazimování bazénu

Vážení , přiblížila se opět doba zazimování bazénů. Každý máte jistě svůj systém jak zazimovat bazén a technologii. Níže bychom chtěli pouze zmínit často opomíjené body, které na jaře vedou ke sporným situacím.Použitím zazimovacího roztoku  nejenom, ž

Více informací
post

Odzimování bazénu

Správný čas na přípravu bazénu na koupací sezónu poznáte podle teploty vody. Pokud už dosáhla 10°C je potřeba začít jednat. Omyjte stěny a okraje bazénu houbičkou a čistícími přípravky značky Chemoform , pomocí síťky vyberte mechanické nečistoty,

Více informací
post

PRODLUŽTE SI KOUPACÍ SEZÓNU SE ZASTŘEŠENÍM

Využijte váš bazén na plno, s bazénovým zastřešením si jednoduše prodloužíte koupací sezónu o několik měsíců. Sníží se vám i náklady na ohřev vody. Přečtěte si více o možnostech zastřešení vašeho bazénu.

Více informací

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.      Více informací

SKRÝT