logo

Bazénové technologie

Technologie bazénu 

Užijte jsi  úplného komfortu ve Vašem bazénu. Dnešní trh nabízí spousty  technologií.  My Vám velice rádi poradíme , jakou technologii k Vašemu bazénu si nejlépe vybrat , aby jste  byli spokojeni  , a které produkty by pro Vás byli nejlepší a o kterých jsme 100 % přesvědčeni.. Nechceme šetřit tam kde se to nevyplatí. 

Nejčastější  doplněk bazénu je úpravna slané vody. Kombinace solonizační jednotky a mořské soli. Solinizační jednotka funguje na principu elektrolýzy , kdy se do bazénové vody rozpustí 0,35 - 0,50 %  % koncentrace soli což přibližně odpovídá slanosti lidské slzy.  Elektrolýzou slané vody dochází k uvolňování volného chlóru a k okamžité dezinfekci bazénové vody. Výhodou tohoto zařízení  je, že v bazénové vodě  necítíte  žádný chlorový zápach, i když tato technologie je pořád na bázi chloru, ionty mořské soli mají blahodárný účinek na pokožku.  

Tyto zařízení se dodávají ve variantě manuálního ovládání kdy zařízení dávkuje nastavená procenta v závislosti na provozu technologie.

Lze dodat zařízení plně automatizované , které si veškeré hodnoty měří samo. Které na základě měření vyrábí požadované množství chlóru a dávkuje ostatní chemii. 

 

 blog

 

Úpravna slané vody 

Zodiac EXO iQ 

Platforma eXO ® umožňuje kompletní úpravu vody v bazénu s naprostým klidem, s centralizovanou správou zařízení na jediném připojeném rozhraní / k dispozici připojení přes rozhraní iAquaLink(TM)/

Uživatel může ze svého chytrého telefonu nebo tabletu kontrolovat kvalitu vody ve svém bazénu. Řadu tvoří tři špičkové modely chlorátorů , všechny vybavené elektrodami s dlouhou životností a prémiovou sondou. Využívají také bezpodmínečnou záruku 3 roky (s výjimkou spotřebního materiálu 1 rok).

Tato řada je škálovatelná a umožňuje přidat k elektrolyzérům další moduly na úpravu vody , jako je pH Link nebo Dual Link (regulace pH), filtrační čerpadlo Zodiac® (jednorychlostní nebo variabilní rychlost), ovládání osvětlení a další vybavení vašeho výběr (posilovač, tobogán atd.).

Dva modely solných chlorátorů v řadě jsou eXO®iQ LS, chlorátor s nízkou slaností a eXO ® iQ, pro bazény do 150 m3 .

První pracuje s pouhými 2 g soli na litr vody, což je polovina oproti běžnému chlorátoru.

Třetím modelem v řadě je chlorátor hořčíku využívající roztok MagnaPool ® , patentovanou úpravu vody na bázi hořčíku v kombinaci s velmi jemným filtračním systémem.

Zodiac EXO® iQ je systém, který sám o sobě dokáže procentuálně vytvářet chlór (elektrolýza soli) stejně tak jako Ei2 či Ei2 Expert. Jednotku EXO® iQ lze ale rozšířit o přídavný modul „pH Link“ nebo „Dual Link“.

 • pH Link umožní regulaci a dávkování pH
 • Dual Link umožní jak regulaci a dávkování pH i regulaci ORP

Systém Zodiac EXO® iQ lze pomocí WIFI připojení a aplikace iAqualink ovládat vzdáleně. V aplikace lze kontrolovat aktuální stav parametrů vody, měnit požadovné parametry a ovládat přidružená zařízení (světla, filtraci, protiproud, ...)

K této jednotce lze připojit:

 • Filtrační čerpadlo
  • Jednorychlostní (jakékoliv)
  • Vícerychlostní - ZODIAC FloPro VS
    
 • AUX1 - Světla
  • Lze ovládat jakákoliv BÍLÁ světla - ON/OFF
  • Lze ovládat RGB světla (ZODIAC) - program je přednastaven na barevná schémata světel ZODIAC NL
    
 • AUX2 - tepelné čerpadlo,
  • Tepelné čerpadlo je ovládané přes stykač (nutno dokoupit)
  • Lze nastavit vytápění podle filtračních časů nebo lze aktivovat "TEPLOTNÍ PRIORITU" - každých 120 minut tepelné čerpadlo spustí filtrační okruh, změří teplotu vody a pokud je teplota nižší než požadovaná, zůstane filtrační čerpadlo v provozu po dobu nezbytně nutnou k vytápění bazénu.

 Zajímavé články

post

Zazimování bazénu

Vážení , přiblížila se opět doba zazimování bazénů. Každý máte jistě svůj systém jak zazimovat bazén a technologii. Níže bychom chtěli pouze zmínit často opomíjené body, které na jaře vedou ke sporným situacím.Použitím zazimovacího roztoku  nejenom, ž

Více informací
post

Odzimování bazénu

Správný čas na přípravu bazénu na koupací sezónu poznáte podle teploty vody. Pokud už dosáhla 10°C je potřeba začít jednat. Omyjte stěny a okraje bazénu houbičkou a čistícími přípravky značky Chemoform , pomocí síťky vyberte mechanické nečistoty,

Více informací
post

PRODLUŽTE SI KOUPACÍ SEZÓNU SE ZASTŘEŠENÍM

Využijte váš bazén na plno, s bazénovým zastřešením si jednoduše prodloužíte koupací sezónu o několik měsíců. Sníží se vám i náklady na ohřev vody. Přečtěte si více o možnostech zastřešení vašeho bazénu.

Více informací

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.      Více informací

SKRÝT