logo

Bazénové technologie

Technologie bazénu 

Užijte jsi  úplného komfortu ve Vašem bazénu. Dnešní trh nabízí spousty  technologií.  My Vám velice rádi poradíme , jakou technologii k Vašemu bazénu si nejlépe vybrat , aby jste  byli spokojeni  , a které produkty by pro Vás byli nejlepší a o kterých jsme 100 % přesvědčeni.. Nechceme šetřit tam kde se to nevyplatí. 

Nejčastější  doplněk bazénu je úpravna slané vody. Kombinace solonizační jednotky a mořské soli. Solinizační jednotka funguje na principu elektrolýzy , kdy se do bazénové vody rozpustí 0,35 - 0,50 %  % koncentrace soli což přibližně odpovídá slanosti lidské slzy.  Elektrolýzou slané vody dochází k uvolňování volného chlóru a k okamžité dezinfekci bazénové vody. Výhodou tohoto zařízení  je, že v bazénové vodě  necítíte  žádný chlorový zápach, i když tato technologie je pořád na bázi chloru, ionty mořské soli mají blahodárný účinek na pokožku.  

Tyto zařízení se dodávají ve variantě manuálního ovládání kdy zařízení dávkuje nastavená procenta v závislosti na provozu technologie.

Lze dodat zařízení plně automatizované , které si veškeré hodnoty měří samo. Které na základě měření vyrábí požadované množství chlóru a dávkuje ostatní chemii. 

 

 blog

 

Úpravna slané vody 

Zodiac EXO iQ 

Platforma eXO ® umožňuje kompletní úpravu vody v bazénu s naprostým klidem, s centralizovanou správou zařízení na jediném připojeném rozhraní / k dispozici připojení přes rozhraní iAquaLink(TM)/

Uživatel může ze svého chytrého telefonu nebo tabletu kontrolovat kvalitu vody ve svém bazénu. Řadu tvoří tři špičkové modely chlorátorů , všechny vybavené elektrodami s dlouhou životností a prémiovou sondou. Využívají také bezpodmínečnou záruku 3 roky (s výjimkou spotřebního materiálu 1 rok).

Tato řada je škálovatelná a umožňuje přidat k elektrolyzérům další moduly na úpravu vody , jako je pH Link nebo Dual Link (regulace pH), filtrační čerpadlo Zodiac® (jednorychlostní nebo variabilní rychlost), ovládání osvětlení a další vybavení vašeho výběr (posilovač, tobogán atd.).

Dva modely solných chlorátorů v řadě jsou eXO®iQ LS, chlorátor s nízkou slaností a eXO ® iQ, pro bazény do 150 m3 .

První pracuje s pouhými 2 g soli na litr vody, což je polovina oproti běžnému chlorátoru.

Třetím modelem v řadě je chlorátor hořčíku využívající roztok MagnaPool ® , patentovanou úpravu vody na bázi hořčíku v kombinaci s velmi jemným filtračním systémem.

Zodiac EXO® iQ je systém, který sám o sobě dokáže procentuálně vytvářet chlór (elektrolýza soli) stejně tak jako Ei2 či Ei2 Expert. Jednotku EXO® iQ lze ale rozšířit o přídavný modul „pH Link“ nebo „Dual Link“.

 • pH Link umožní regulaci a dávkování pH
 • Dual Link umožní jak regulaci a dávkování pH i regulaci ORP

Systém Zodiac EXO® iQ lze pomocí WIFI připojení a aplikace iAqualink ovládat vzdáleně. V aplikace lze kontrolovat aktuální stav parametrů vody, měnit požadovné parametry a ovládat přidružená zařízení (světla, filtraci, protiproud, ...)

K této jednotce lze připojit:

 • Filtrační čerpadlo
  • Jednorychlostní (jakékoliv)
  • Vícerychlostní - ZODIAC FloPro VS
    
 • AUX1 - Světla
  • Lze ovládat jakákoliv BÍLÁ světla - ON/OFF
  • Lze ovládat RGB světla (ZODIAC) - program je přednastaven na barevná schémata světel ZODIAC NL
    
 • AUX2 - tepelné čerpadlo,
  • Tepelné čerpadlo je ovládané přes stykač (nutno dokoupit)
  • Lze nastavit vytápění podle filtračních časů nebo lze aktivovat "TEPLOTNÍ PRIORITU" - každých 120 minut tepelné čerpadlo spustí filtrační okruh, změří teplotu vody a pokud je teplota nižší než požadovaná, zůstane filtrační čerpadlo v provozu po dobu nezbytně nutnou k vytápění bazénu.

 Zajímavé články

post

Zazimování bazénu

Vážení , přiblížila se opět doba zazimování bazénů. Každý máte jistě svůj systém jak zazimovat bazén a technologii. Níže bychom chtěli pouze zmínit často opomíjené body, které na jaře vedou ke sporným situacím.Použitím zazimovacího roztoku  nejenom, že

Více informací
post

Odzimování bazénu

Správný čas na přípravu bazénu na koupací sezónu poznáte podle teploty vody. Pokud už dosáhla 10°C je potřeba začít jednat. Omyjte stěny a okraje bazénu houbičkou a čistícími přípravky značky Chemoform , pomocí síťky vyberte mechanické nečistoty,

Více informací
post

PRODLUŽTE SI KOUPACÍ SEZÓNU SE ZASTŘEŠENÍM

Využijte váš bazén na plno, s bazénovým zastřešením si jednoduše prodloužíte koupací sezónu o několik měsíců. Sníží se vám i náklady na ohřev vody. Přečtěte si více o možnostech zastřešení vašeho bazénu.

Více informací

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.      Více informací

SKRÝT